Co to jest assistance?

Assistance to jedno z najpopularniejszych i najbardziej użytecznych ubezpieczeń dostępnych na rynku. Ta dobrowolna polisa zapewnia określony rodzaj pomocy w razie nieoczekiwanych zdarzeń losowych. Usługi zapewniane przez assistance są bardzo różne, zależnie od dokładnego rodzaju ubezpieczenia. Do najczęściej spotykanych należą assistance:

Wraz z rosnącą konkurencją na rynku ubezpieczeń, towarzystwa ubezpieczeniowe prześcigają się w pomysłach, które mają sprawić, że wybierzesz właśnie ich ofertę. Jedni proponują coraz bardziej wymyślne usługi w rozszerzonych wariantach ubezpieczenia assistance. Zanim zdecydujesz się na takie rozszerzone assistance, zawsze zastanów się, czy w ogóle potrzebujesz tych bardziej rozbudowanych usług. Możliwe że wystarczy Ci prostszy wariant.

Inny pomysł ubezpieczycieli to darmowe assistance proponowane jako dodatek do innej polisy. Wiele towarzystw oferuje choćby darmowe assistance samochodowe w wariancie podstawowym jako dodatek do obowiązkowego OC. Kupując cały pakiet OC+AC, możesz niekiedy dostać za darmo i bardziej rozbudowane assistance.